Problemy Cywilizacji Globalnej 2002/2003 |
Ocena końcowa jest średnią arytmetyczną ocen uzyskanych za egzamin ustny i, ewentualnie, semestralną pracę pisemną. Praca nie jest obowiązkowa; kto się na nią zdecyduje, doręcza ją przed rozpoczęciem egzaminu, którego częścią będzie dyskusja nad tekstem pracy.
Słuchacze mają dużę swobodę w wyborze tamatu pracy zaliczeniowej.
- Mogą sami wynaleźć temat, który przedstawią wykładowcy do zatwierdzenia (w czasie następującym po wykładzie lub e-mailem).
- Mogą wybrać jeden z trzech tematów, do których literatura (po polsku) jest wymieniona na początku strony głównej o Globalizacji, 2002/2003.
- Mogą wybrać temat, do którego jest niezbędna literatura w obcych językach, podana w materiałach do wykładów z roku 2001/2002 (dolna część strony, po obrazku książki z ruchomymi kartkami).
Za wykonanie pracy pisemnej przysługuje premia: ograniczenie o połowę zakresu pytań egzaminacyjnych. Zbiór tych pytań dzieli się na dwie części; student, który przybędzie na egzamin z pracą będzie mógł wybrać tę część pytań, która mu bardziej odpowiada. Części są następujące.
- Ekonomiczno-polityczna.
Pytania do tej części, idące za tokiem wykładów prowadzonych od lutego do końca maja, są w przygotowaniu.
- Filozoficzno-metodologiczna
odpowiadająca wykładom prowadzonym w czerwcu. Mała ilość czasu poświęconego na te wykłady jest rekompensowana przez dostępność pełnego tekstu pt. Dlaczego cywilizacja liberalna zmierza w kierunku globalności. Ponadto, ułatwieniem jest okoliczność, że pytania i zadania do tej części oraz podpowiedzi rozwiązań, są udostępnione wraz z obecnym komunikatem.
Copyright 2002 Witold Marciszewski
Do początku strony